NOTICEBOARD

Rebel Og recent results from the past seven days 2012-10-07 20:26:00

Rebel Og Central Results

 

 

U14 FC P2: Beara 4-10, Sam Maguires 1-11 ; U15 FC P2: Beara -, Thomas Russells - Conceded by Beara; U16 FC P1: Douglas 7-16, St Nicholas 2-6 Final; U16 FC C3: Carrigaline 4-8, Blarney 3-10 Final; U18 MHC P1: Blackrock 4-18, Mallow 0-18 Final; Fe18 MHC P2: Ballincollig 1-12, Fr O Neills 0-8 Final; U13 Premier 1 FL: Ballincollig 4-8, Na Piarsaigh 1-15 ; U13 Premier 2 FL: Fermoy 1-9, Erins Own 2-5 ; Mitchelstown 4-16, Blarney 1-7 ; Blarney 1-8, Mitchelstown 3-14 ; U13 Central 3 HL: Blackrock 0-5, Na Piarsaigh 4-5 off; Blackrock 2-2, Douglas 2-18 ; U14 Premier 2 FL: Clonakilty -, Mitchelstown - Conceded by Mitchelstown; U14 Premier 1 HL: Na Piarsaigh 2-11, Douglas 4-6 ; Killeagh/Itas 6-9, Ballincollig 6-6 ; Ballincollig 1-12, Blackrock 4-18 ; Na Piarsaigh 5-7, Aghabullogue 2-8 off 25/7; U14 Premier 2 (1) HL: Charleville 0-2, Aghada 4-10 Off 29/4 feile; Blackrock -, Eire Og - Not Played; Castlelyons 1-8, Carrigaline 3-9 ; U15 Premier 1 FL: Na Piarsaigh 0-0, St Finbarrs 1-0 ; St Michaels 2-14, Na Piarsaigh 2-4 ;

 

Rebel Og West

Fe18 A Football Championship 2012: Newcestown 1-12, Sam Maguires 2-6 Final; Fe16 B Football Championship 2012: Naomh Aban 2-19, O Donovan Rossa 1-9 S/final;

 

Rebel Og East Results

Under 11 Hurling League: Bride Rovers 6-10, Cloughduv 1-2 Semi Final; Ballygarvan 1-4, Fr O Neills 1-2 ; Under 12 C Football League: Carrig na bhFear 1-5, Glenville 4-2 Semi Final; St Catherines 4-5, Lisgoold 3-11 Semi Final; Under 14 A Football League: Aghabullogue 7-12, Carraigtwohill 8-6 Semi Final; Under 15 B Football League: Aghinagh 2-8, Canovee 1-10 ; Under 16 A Football League: Glenville 2-12, Passage 0-8 Semi Final; Under 16 B Football League: Clondrohid 4-5, Donoughmore 3-16 Semi Final; U15BHC Final: Ibane Gaels 2-7, Kiltha Og 2-11 Final.; U15 A FC : St Nicks 1-11, Russell Rovers 5-6 ; Killeagh/Itas 2-6, Ballinora 0-15 ; Whitechurch 2-13, Donoughmore 2-5 ; U15 B FC: Aghinagh 1-2, Western Gaels 3-8 Semi Final; Ballygarvan 2-6, Western Gaels 2-13 ; U16 A FC Final: Passage 1-4, Fr O Neills 4-10 Final; U16 B FC Final: Western Gaels 2-8, Cill na Martra 3-6 Final; U16 C FC Final: Carrig na bhFear 6-12, Dripsey 2-4 Final; U15 CFL: Shamrocks 1-8, Grenagh 2-10 Final;

 

 

Rebel Og North

U16 A HL: Cuchulainns 1-11, Fermoy 0-4 FINAL; U16 C/D FL: Kiskeam 4-11, Mill Rovers 3-12 D FINAL; U15 A HC: Banteer 4-13, Dromtariffe 0-7 FINAL; U15 B HC: Doneraile 3-6, Kilworth 3-4 SEMI FINAL REPLAY; U15 C HC: Clyda Rovers 3-4, Croke Rovers 5-4 FINAL; U15 A FC: Doneraile 5-6, Glanworth 5-9 ; U14 A FL: Fermoy 3-7, Ml MacCarthaighs 2-7 FINAL; Ml MacCarthaighs 2-7, Fermoy 3-7 FINAL; U12 FL 2C: Kildorrery 3-9, Millstreet 2-5 PLAY OFF;